چاپ        ارسال به دوست

به منظور حمایت از کسب و کارهای آسیب دیده از کرونا؛

شرکت‌های کوچک و شتاب‌دهنده‌ها تسهیلات دریافت می‌کنند

به منظور حمایت از کسب و کارهای آسیب دیده از کرونا؛

شرکت‌های کوچک و شتاب‌دهنده‌ها تسهیلات دریافت می‌کنند

بر اساس فراخوان‌های منتشر شده، شرکت‌های دانش‌بیان و خلاق آسیب دیده از کرونا با حمایت معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری می‌توانند تا سقف ۵۰۰ میلیون تومان تسهیلات دریافت کنند.

به گزارش گروه دانشگاه خبرگزاری آنا از روابط عمومی معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری، برای شرکت‌های دانش‌بنیان و خلاق آسیب‌دیده از کرونا تسهیلات گوناگونی در نظر گرفته شده است. بر اساس فراخوان‌های منتشر شده، این شرکت‌ها می‌توانند تا سقف ۵۰۰ میلیون تومان تسهیلات دریافت کنند.

پس از تأمین مالی برای شرکت‌های فعال در حوزه تجهیزات و لوازم مرتبط، انجام حمایت از شرکت‌های دانش‌بنیان کوچک، شتاب‌دهنده‌ها و تأمین‌کنندگان فضاهای کار اشتراکی آسیب‌دیده بر اثر شیوع کرونا نیز در دستور کار قرار گرفت. شرکت‌های کوچک در این طرح به شرکت‌های گفته می‌شود که نیروی انسانی کمتر از ۵۰ نفر یا فروش کمتر از ۲۰ میلیارد ریال در سال ۹۸ داشته باشند.

مبلغ تسهیلات تا سقف ۵۰۰ میلیون تومان در نظر گرفته شده است. بهره تسهیلات ۹ درصد و دوره بازپرداخت نیز ۶ ماه است. میزان تسهیلات تا سقف ۵۰۰ میلیون تومان بر اساس هزینه‌ها، فروش، حقوق و دستمزد پرداختی شرکت تعیین می‌شود.

شرکت‌های خلاق کوچک آسیب‌دیده بر اثر شیوع کرونا نیز که دارای تأییدیه خلاق از دبیرخانه برنامه توسعه زیست‌بوم شرکت‌های خلاق معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری هستند نیز می‌توانند تا سقف ۴۰۰ میلیون تومان از تسهیلات بهره‌مند شوند. پرداخت این تسهیلات مشروط بر حفظ اشتغال ۹۰ درصدی شرکت مطابق با لیست بیمه است.

منبع ana.ir


٠٨:١٦ - شنبه ١٠ خرداد ١٣٩٩    /    شماره : ٦٠    /    تعداد نمایش : ١١٩٢