چاپ        ارسال به دوست

بازدید دکتر ستاری از مرکز نوآوری پلیمر

بازدید دکتر ستاری از مرکز نوآوری پلیمر

معاون علمی و فناوری رئیس جمهوری با حضور در پژوهشگاه پلیمر و پتروشیمی ایران، از «مرکز نوآوری و شتاب دهنده پلیمر» بازدید کرد

"مرکز نوآوری و شتاب دهنده پلیمر" با حمایت پژوهشگاه، مشارکت بخش خصوصی و نیز حمایت معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری کار خود را آغاز کرده است و در ساختمانی به مساحت ۵ هزار و ۷۰۰ متر مربع، میزبان بیش از ۲۰ واحد فناور خواهد بود.
ایده‌های نوآورانه فعالان فناور خلاق و دانش آموخته با استقرار در این مرکز نوآوری، پس از گذراندن مرحله پیش‌شتاب دهی، وارد مراحل شتاب دهی و تجاری‌سازی می‌شود تا محصول دانش بنیان این هسته‌ها برای ورود به بازار‌های رقابتی آماده شود.
«مرکز نوآوری و شتاب دهنده پلیمر» زمینه ساز شتاب دهی ایده‌های خلاقانه نیروی انسانی تحصیل کرده در حوزه‌هایی چون دارو، پلیمر، مهندسی و شیمی خواهد بود.
از مهم‌ترین اهداف این مرکز می‌توان به پرورش و حمایت از استعداد‌ها و خلاقیت‌های نوپا و دانش آموختگان رشته‌های مختلف فنی و مهندسی به خصوص در عرصه پلیمر، دارو و شیمی اشاره کرد.
نحوه حمایت از شرکت‌ها و کسب و کار‌ها به صورت اختصاص فضای آزمایشگاهی، کارگاهی، اتاق‌های تمیز، فضا‌های اداری و پشتیبانی مجموعه آزمایشگاه‌ها و کارگاه‌های مجهز پژوهشگاه است.
آقای سورنا ستاری همچنین با حضور در مرکز رشد پژوهشگاه پلیمر و پتروشیمی ایران، از جدیدترین دستاورد‌های هسته‌های فناور مستقر در مرکز رشد پلیمر بازدید کرد. بیش از ۵۰ هسته فناور استقرار یافته در این مرکز رشد، در حوزه‌های علوم و مهندسی پلیمر، بیو پلیمر، علوم و مهندسی شیمی و دارو رسانی فعالیت می‌کنند.
یکی از فعالیت‌های فناورانه پژوهشگاه پلیمر و پتروشیمی ایران ایجاد خط تولید گاز CO۲ با استفاده از فناوری تماس دهنده غشایی است که فعالان فناور این طرح، درباره آخرین دستاوردهایشان به معاون علمی و فناوری رئیس جمهوری توضیحاتی دادند.
با حمایت معاونت علمی و فناوری کنسرسیومی متشکل از شرکت گاز کربنیک بن به عنوان مجری، شرکت گاز کربنیک شهرکرد به عنوان بهره بردار و پژوهشگاه پلیمر و پتروشیمی به عنوان همکار علمی و محل اجرا ایجاد شده تا طرح تولید دانش فنی و محصول واحد جداسازی گاز CO۲ با استفاده از فناوری تماس‌دهنده‌های غشایی محقق شود.
تعداد محدودی از کشور‌ها برای جداسازی این گاز از فناوری پیشرفته تماس‌دهنده‌های غشایی بهره می‌برند و ایران با تلاش متخصصان بومی ضمن قرار گرفتن در جمع این کشورها، از مزایای این روش بهره خواهد برد

 ١٣:٣٤ - يکشنبه ٢٤ آذر ١٣٩٨    /    شماره : ٥١    /    تعداد نمایش : ١٧٥٦